May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Collin O`Donnell
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2014-2015
2012-2013
2011-2012
2010-2011
2009-2010
Team Name
Wichita Blue Knights
Wichita Wrestling Club
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/07
W
FOR 0-0
.. scratch
Topeka Blue Thunder
Park City-Wichita Classic 2015
Round 8
105
03/07
L
F 2-0 0:26
D. Gomez
Maize
Park City-Wichita Classic 2015
Round 7
105
03/07
W
DEC 6-4
Z. Barber
Pittsburg
Park City-Wichita Classic 2015
Round 4
105
03/07
L
F 10-5 3:36
C. James
Pratt
Park City-Wichita Classic 2015
Round 2
105
03/07
L
F 10-0 3:32
C. Brockmann
Cougars
Park City-Wichita Classic 2015
Round 1
105
02/07
L
F 6-1 1:44
J. Dodson
MOKWC
Battle of The Belt
Semis & 3rd WB (16 Man)
105
02/07
L
F 12-0 2:30
B. Wilson
Heartland
Battle of The Belt
Quarters & 1st WB (16 Man)
105
01/24
L
DEC 4-2
C. Robinson
Garden Plain Wrestling Club
2015 Carroll Invitational Open
Placement Matches (8 Man)
95-100
01/24
W
F 2-0 0:59
C. Ensz
Carroll Jr.
2015 Carroll Invitational Open
Cross Bracket (8 Man)
95-100
01/24
L
F 4-7 3:16
N. Johnson
Team of Hard Knox
2015 Carroll Invitational Open
Round 3 (8 Man)
95-100
01/24
L
DEC 10-7
G. Gooch
Carroll Jr.
2015 Carroll Invitational Open
Round 2 (8 Man)
95-100
01/24
W
F 2-0 0:49
A. Vogan
Salina Kids
2015 Carroll Invitational Open
Round 1 (8 Man)
95-100
12/06
L
DEC 10-5
K. Green
Clark Middle School
Clark Middle School Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
80
12/06
L
F 7-6 2:27
K. Boose
Lansing Middle School
Clark Middle School Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
80
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
TF 15-0 3:16
N. Elliott
Team Lightning
Haysville `King of the Ring`
2nd Wrestleback (16 Man)
80
02/16
L
DEC 6-0
L. Klassen
Salina
Haysville `King of the Ring`
Round 1 (16 Man)
80
01/19
W
DEC 10-6
C. Cunningham
ECKW
Hutchinson Invational
Placement Matches (8 Man)
76
01/19
W
F 9-0 3:00
T. Kennemur
Southeast of Saline
Hutchinson Invational
2nd Wrestleback (8 Man)
76
01/19
W
DEC 9-6
B. Lemuz
---
Hutchinson Invational
Semis & 1st WB (8 Man)
76
01/19
L
TF 15-0 4:05
K. Wren
Scott City Takedown
Hutchinson Invational
Quarterfinals (8 Man)
76
01/05
L
F 4-0 1:14
D. Holmgren
Kansas Young Guns
Valley Center Round Robin Tournament
Round 4
76
01/05
W
FOR 0-0
D. Delforge
Newton Wrestling Club
Valley Center Round Robin Tournament
Round 2
76
01/05
L
F 7-0 2:52
P. Sadowski
Wichita Wrestling Club
Valley Center Round Robin Tournament
Round 1
76
12/15
L
F 2-0 0:25
H. Schwegman
Sek Jr Comets
Tom Faust Memorial Battle of the Midwest
Semis & 3rd WB (16 Man)
76
12/15
W
FOR 0-0
G. Fox
---
Tom Faust Memorial Battle of the Midwest
2nd Wrestleback (16 Man)
76
12/15
L
F 2-0 1:15
D. Holmgren
Kansas Young Guns
Tom Faust Memorial Battle of the Midwest
Round 1 (16 Man)
76
2011-2012
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/17
L
MD 13-3
J. Gann
Team Haysville
District 2 Championships
Semis & 1st WB (8 Man)
70
03/17
L
F 0-0
C. Ross
Derby
District 2 Championships
Quarterfinals (8 Man)
70
03/10
W
FOR 0-0
C. Thomas
Clearwater
District 2-South Subdistrict
8 Man Finals
70
03/10
L
F 0-0 2:12
J. Gann
Team Haysville
District 2-South Subdistrict
8 Man Round 3
70
03/10
W
F 0-0 1:15
L. Bohannon
Bulldog
District 2-South Subdistrict
8 Man Round 2
70
03/10
L
DEC 4-1
D. Sheler
Team Haysville
District 2-South Subdistrict
8 Man Round 1
70
03/03
L
DEC 4-0
J. Gann
Team Haysville
Park City-Wichita Classic 2012
2nd Wrestleback (16 Man)
70
03/03
L
MD 9-0
C. Smith
Jackson County
Park City-Wichita Classic 2012
Round 1 (16 Man)
70
01/28
L
DEC 4-1
D. Sheler
Team Haysville
Clearwater Open
Round 8
70A
01/28
W
F 0-0
R. Miller
Derby
Clearwater Open
Round 7
70A
01/28
W
F 0-0
D. Wilson
Goddard
Clearwater Open
Round 4
70A
01/28
W
F 0-0
L. Bohannon
Bulldog
Clearwater Open
Round 1
70A
01/14
L
DEC 11-9
D. Duncan
Andover Jaguar
Goddard Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
70B
01/14
L
MD 9-0
C. Copeland
Salina
Goddard Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
70B
01/14
W
MD 10-0
D. Wilson
Goddard
Goddard Invitational
Quarterfinals (8 Man)
70B
2010-2011
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/19
W
DEC 12-11
J. Gann
Team Haysville
District 2 - Andover - 2011
Round 4
64
03/19
L
F 0-0
M. Fields
Team Xtreme
District 2 - Andover - 2011
Round 3
64
03/19
L
MD 10-0
A. Gibson
Independence
District 2 - Andover - 2011
Round 1
64
03/12
L
TF 15-0
M. Fields
Team Xtreme
Sub Dist 2 North - Bishop Carroll - 2011
Round 4
64
03/12
L
TF 15-0
M. Fields
Team Xtreme
Sub Dist 2 North - Bishop Carroll - 2011
Round 2
64
01/29
L
F 4-0 0:44
J. Kimmel
Wichita Police Wolfpack
Clearwater Youth Wrestling Open
Round 8
67b
01/29
W
MD 8-0
E. Martens
NW Jr Grizzlies
Clearwater Youth Wrestling Open
Round 7
67b
01/29
L
DEC 4-2
O. Porter
Bulldog
Clearwater Youth Wrestling Open
Round 4
67b
01/29
W
F 0-0 0:58
A. Birch
Carroll Jr. Wrestling
Clearwater Youth Wrestling Open
Round 1
67b
01/22
L
MD 12-0
J. Kimmel
Wichita Police Wolfpack
Augusta Open/Novice
2nd Wrestleback (16 Man)
67
01/22
L
F 0-0
C. Jurgensen
Maize Wrestling Club
Augusta Open/Novice
Round 1 (16 Man)
67
01/09
L
DEC 1-0
B. Minor
Louisburg Kids Wrestling Club
Woods Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
64
01/09
L
DEC 1-0
S. Fox
NWA KNIGHTS
Woods Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
64
2009-2010
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 0-0 0:36
C. Jurgensen
Maize Wrestling Club
Augusta Open/Novice
1st & 3rd (16 Man)
58-61
01/30
W
DEC 9-7
E. Goodrum
Wellington youth wrestling
Augusta Open/Novice
Semis & 3rd WB (16 Man)
58-61
01/30
W
DEC 8-6
C. Kelley
Maize Wrestling Club
Augusta Open/Novice
Quarters & 1st WB (16 Man)
58-61
01/30
W
MD 14-0
T. Yardley
---
Augusta Open/Novice
Round 1 (16 Man)
58-61
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020