May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
Today · 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
Today · 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 10-11, 2:00 PM UTC
Calemax Invite1
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brogan Fielding
Results
High School Results
Team Name
Jefferson
Jefferson Area
OH
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/12
L
DEF 0-0
B. Saccoccia
Steubenville
OHSAA State Tournament
5th Place (16 Man)
D2-132
03/12
L
Replay
DEF 7-4 3:27
J. Lindsay
Watterson
OHSAA State Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
D2-132
03/12
L
Replay
DEC 9-3
D. Paes
Streetsboro
OHSAA State Tournament
Semis (16 Man)
D2-132
03/11
W
Replay
MD 12-0
M. Ducat
Defiance
OHSAA State Tournament
Quarters (16 Man)
D2-132
03/10
W
Replay
DEC 5-2
J. Lindsay
Watterson
OHSAA State Tournament
Round 1 (16 Man)
D2-132
03/05
W
Replay
F 2-0 0:57
D. Beckett
Buckeye
OHSAA Northeast District Division II
3rd Place
132
03/04
W
Replay
TF 15-0 3:20
A. Hobbs
Benedictine
OHSAA Northeast District Division II
Consolation Semis (16 Man)
132
03/04
L
Replay
DEC 6-1
D. Rhoads
Louisville
OHSAA Northeast District Division II
Semis
132
03/04
W
Replay
MD 13-2
A. Ogle
Revere
OHSAA Northeast District Division II
Championship Rd 2
132
03/03
W
Replay
TF 16-1 2:00
G. Chapman
West Branch
OHSAA Northeast District Division II
Championship Rd 1 (16 Man)
132
01/28
W
DEC 4-2
D. Rhoads
Louisville
EOWL (Eastern Ohio Wrestling League)
Finals
132
01/28
W
TF 17-1 1:27
D. Tate
Austintown Fitch
EOWL (Eastern Ohio Wrestling League)
Round 5 (Day 2) Semi (Mat 1,4)
132
01/28
W
TF 20-3 2:27
B. Piatt
Jackson Milton
EOWL (Eastern Ohio Wrestling League)
Round 3
132
01/27
W
TF 18-3 2:35
D. IronCloud
Howland
EOWL (Eastern Ohio Wrestling League)
Round 2
132
01/07
W
DEC 6-2
S. Staab
Cathedral Prep
Perry Pin City Invitational Tournament
Placement Matches (16 Man)
132
01/07
W
TF 19-4 4:10
W. Schell
Grove City
Perry Pin City Invitational Tournament
Round 4 (16 Man)
132
01/07
W
TF 17-1 2:43
I. Borthwick
Kirtland
Perry Pin City Invitational Tournament
Round 3 (16 Man)
132
01/07
W
F 2-0 0:29
M. Al-Hchaimi
Cathedral Prep
Perry Pin City Invitational Tournament
Round 2 (16 Man)
132
01/07
W
F 16-2 1:51
J. Gowdy
Tallmadge
Perry Pin City Invitational Tournament
Round 1 (16 Man)
132
10/29
L
Replay
TF 17-2 2:27
E. Trujillo-Deen
CO
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
3rd -7th Place Matches
138
10/29
L
Replay
DEC 9-2
C. Lopez
AZ
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R10.2 - WB
138
10/29
W
Replay
DEC 5-2
B. Westendorf
IA
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R9 - WB (128, 64, 32, & 8)
138
10/29
W
Replay
DEC 3-2
S. Larkin
IL
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
Round 8.2 Cons
138
10/29
W
Replay
DEC 5-4
D. Rowe
IA
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R7 - WB (128, 64, & 32)
138
10/29
L
Replay
DEC 5-3
M. Robbins
IA
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
138
10/29
W
Replay
DEC 12-6
J. Hanson
IL
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
138
10/28
W
Replay
DEC 6-5
M. Sells
TN
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R2
138
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020