Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Oliver Piwoszkin
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Bloomington South
Bloomington South HS
Bloomington South WC
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
Replay
F 6-2 3:16
P. Orozco
Greenwood
Indiana Frosh-Soph State Championships
Consi 2/4/6
190
02/24
L
Replay
DEC 3-0
C. Thacker
Evansville Mater Dei
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 4
190
02/24
W
Replay
MD 10-0
J. Johnson
Jay County Wrestling Club
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 3
190
02/12
W
F 2-0 0:22
C. Hanson
Noblesville Wrestling Club
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Round 8
190
02/12
W
DEC 3-1 SV
D. White
Plainfield
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Placement
190
02/12
W
F 9-0 2:17
B. Hight
Tipton wrestling club
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Round 7
190
02/11
W
MD 13-2
M. Grubb
Bloomington South
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Round 9
190
02/11
L
DEC 2-1
J. Burgett
Fishers
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Round 6
190
02/11
W
F 2-0 0:52
Z. Kalisz
Corydon wrestling club
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Round 3
190
01/13
L
F 3-1 5:15
B. Freeman
Terre Haute South
2024 Conference Indiana
Placement Matches (8 Man)
215
01/13
W
F 10-2 3:49
J. Morales
Columbus North
2024 Conference Indiana
Semis & 1st WB (8 Man)
215
01/06
W
F 0-0 1:43
G. Craig
Knox
56th Annual John Dechant Goshen Invite
7th place
215
01/06
L
F 2-1 1:30
I. Semons
Columbia City
56th Annual John Dechant Goshen Invite
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
215
01/06
L
DEC 7-5
A. Cavasos
Eastern
56th Annual John Dechant Goshen Invite
Quarterfinals (8 Man)
215
12/29
L
DEC 10-8
J. Klinedinst
Plymouth HS
45th Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 3
215
12/29
L
F 11-0 4:41
K. Kauffman
Warsaw Community HS
45th Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 2 (32 Man)
215
12/29
W
F 8-10 4:36
E. Leal
Fort Wayne Snider
45th Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 1
215
12/17
L
F 4-0 1:23
N. Daulton
Salem
Boys Jeff Classic 2023
5TH
215
12/17
W
F 2-2 4:13
W. Waneka
Rolla
Boys Jeff Classic 2023
round 6 wb
215
12/16
W
F 4-3 4:09
G. Wheatley
Silver Creek
Boys Jeff Classic 2023
rd 3 32 WB 3
215
12/16
W
F 6-1 2:46
J. Grimes
Oldham County
Boys Jeff Classic 2023
Round 4 WB Only
215
12/16
W
F 5-0 1:23
C. Mays
Scottsburg
Boys Jeff Classic 2023
Round 3 (WB)
215
12/16
L
DEC 7-6
W. Waneka
Rolla
Boys Jeff Classic 2023
round 2 champ
215
12/16
W
F 2-0 0:38
G. Pickerill
Eastern (Pekin)
Boys Jeff Classic 2023
Round 1 (32 Man)
215
12/09
L
F 10-9 9:40
E. Shodeinde
Avon
CASTLE DUALS
Round 1
215
12/02
L
F 6-0 2:33
D. Mercer
Martinsville
2023 Bloomington Invitational
Round 5 (6 Team)
215
12/02
L
F 13-3 5:34
K. McConnell
Center Grove
2023 Bloomington Invitational
Round 1 (6 Team)
215
12/02
W
F 5-0 1:11
C. Roberts
Bedford North Lawrence
2023 Bloomington Invitational
Round 2 (6 Team)
215
12/02
W
F 2-0 0:16
J. Morales
Columbus North
2023 Bloomington Invitational
Round 4 (6 Team)
215
12/02
W
MD 12-4
A. Dada
Pike
2023 Bloomington Invitational
Round 3 (6 Team)
215
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/05
L
F 5-0 1:47
S. Godwise
Perry Meridian Wrestling Club
Perry Meridian Thornton Strong Folkstyle
Placement Matches (8 Man)
182
03/05
W
F 2-0 2:57
C. Horner
Perry Meridian Wrestling Club
Perry Meridian Thornton Strong Folkstyle
Semis & 1st WB (8 Man)
182
03/05
W
DEC 6-4 SV
K. Fellure
Franklin Wrestling Club
Perry Meridian Thornton Strong Folkstyle
Quarterfinals (8 Man)
182
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020