Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Collin Shutts
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 6-1 1:31
L. Altwine
Gibbon
NSAA Class C District 4
2nd Wrestleback (16 Man)
120
02/10
W
F 8-1 1:35
J. Cyboron
Chase County
NSAA Class C District 4
Quarters and WB1
120
02/10
L
F 2-0 1:39
C. Farr
Gothenburg
NSAA Class C District 4
Round 1
120
02/02
L
F 2-2 1:40
G. Hammond
Southwest
Southwest Invite
Round 4
120
02/02
W
F 2-0 0:46
B. Johnson
Alma
Southwest Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
120
02/02
L
F 6-0 3:15
A. Wynn
Trego
Southwest Invite
Round 2
120
01/31
L
F 4-0 1:46
K. Kohler
Amherst
FKC/TVC Conference Tournament
Round 5
120
01/31
W
DEC 10-7
D. Phillips
Pleasanton
FKC/TVC Conference Tournament
Round 4
120
01/31
W
F 7-0 1:29
G. Anderson
Sumner-Eddyville-Miller
FKC/TVC Conference Tournament
Round 3
120
01/31
L
F 4-5 2:19
T. Ord
Red Cloud/Blue Hill
FKC/TVC Conference Tournament
Round 2
120
01/31
W
F 7-4 3:12
W. Welsh
Franklin
FKC/TVC Conference Tournament
Round 1
120
01/27
L
F 4-1 1:56
C. Hamilton
Southern Valley
Darrell Barnes Wrestling Invitational
Round 4
120
01/27
W
MD 18-4
G. Anderson
SEM
Darrell Barnes Wrestling Invitational
Round 3
120
01/27
L
F 10-0 2:42
M. Gerlach
Cambridge
Darrell Barnes Wrestling Invitational
Round 2
120
01/19
L
F 2-0 0:56
G. Patterson
Wilcox-Hildreth
South Loup Invite
Round 5
120
01/19
W
F 4-2 0:59
R. Diaz
Broken Bow, JV
South Loup Invite
Round 4
120
01/19
W
F 2-0 0:32
G. Anderson
Sumner-Eddyville-Miller
South Loup Invite
Round 3
120
01/19
L
F 2-2 1:06
O. Chaffin
Burwell
South Loup Invite
Round 2
120
01/19
W
F 2-0 0:56
B. Eggleston
Broken Bow, JV
South Loup Invite
Round 1
120
01/19
L
F 4-1 1:58
G. Patterson
Wilcox-Hildreth
Hi-Line @ Wilcox-Hildreth
Round 1
120
01/06
L
F 2-2 2:12
D. Bellis
Aurora
Amherst Invite 2024
Round 3
120
01/06
L
F 3-2 1:20
M. Gerlach
Cambridge
Amherst Invite 2024
Round 2
120
01/06
W
F 10-5 3:44
G. Hammond
Southwest
Amherst Invite 2024
Round 1
120
01/05
L
F 2-0 0:51
T. Freeman
Loomis
Loomis @ Hi-Line
Round 1
126
12/15
L
F 2-0 1:48
D. Kollmorgen
Hitchcock County
Southern Valley Dual Tournament
Round 3 (8 Team)
126
12/15
L
F 2-2 0:38
D. Dawe
Burwell
Southern Valley Dual Tournament
Placement Matches (8 Team)
126
12/15
W
F 2-0 0:41
J. Chavez
Centura
Southern Valley Dual Tournament
Finals (2 Team)
126
12/15
W
F 2-0 1:42
T. Klein
Anselmo-Merna
Hi-Line @ Anselmo-Merna
Round 1
126
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020