Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Morgan Bunner
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2020-2021
Team Name
Clarkson Leigh
Clarkson-Leigh
Clarkson/Leigh
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 6-1 3:50
Z. Burkey
Doniphan-Trumbull
NSAA Class C District 3
Consi Semis
126
02/10
W
F 3-2 2:24
J. Trejo
Wood River
NSAA Class C District 3
Semis and WB3
126
02/10
W
MD 13-2
A. Logue
Grand Island Central Catholic
NSAA Class C District 3
2nd Wrestleback (16 Man)
126
02/10
L
F 9-1 3:00
A. Kuchar
Battle Creek
NSAA Class C District 3
Quarters and WB1
126
01/27
W
F 2-0 2:20
T. Lampman
Wisner-Pilger
EHC Wrestling Tournament 2024
Round 6
120
01/27
W
DEC 4-0
L. Miller
Tekamah-Herman
EHC Wrestling Tournament 2024
Round 5
120
01/27
L
F 2-2 5:37
K. Pedraza
Madison
EHC Wrestling Tournament 2024
Round 4
120
01/27
W
DEC 8-3
N. Sanderson
Pender
EHC Wrestling Tournament 2024
Round 2
120
01/21
L
M FOR 0-0
E. Decker
Elkhorn Valley
Neligh-Oakdale Invite 2024
round 6
120
01/20
L
F 4-0 2:53
K. Carraher
Franklin
Neligh-Oakdale Invite 2024
round 5
120
01/20
L
DEC 5-3
H. Urkoski
High Plains Community
Neligh-Oakdale Invite 2024
round 4
120
01/20
W
TF 16-1 4:25
T. Lampman
Wisner-Pilger
Neligh-Oakdale Invite 2024
round 2
120
01/20
W
TF 19-4 2:56
G. Herrington
North Central
Neligh-Oakdale Invite 2024
round 1
120
01/06
W
F 1-2 1:20
C. Kromarek
Plainview
Amherst Invite 2024
Round 6
120
01/06
W
M FOR 0-0
T. Atkins
Sumner-Eddyville-Miller
Amherst Invite 2024
Round 5
120
01/06
W
MD 12-0
K. Kohler
Amherst
Amherst Invite 2024
Round 4
120
01/06
W
F 6-1 1:47
G. Hammond
Southwest
Amherst Invite 2024
Round 3
120
01/06
L
DEC 6-2
C. Kromarek
Plainview
Amherst Invite 2024
Round 2
120
01/06
L
F 0-6 1:53
O. Chaffin
Burwell
Burwell Wrestling Invitational
medals
120
01/05
W
DEC 9-4
J. Barnell
Creighton
Burwell Wrestling Invitational
consi semis
120
01/05
L
F 2-2 5:43
C. Horner
Loomis
Burwell Wrestling Invitational
semis
120
01/05
W
F 17-4 4:28
J. Trejo
Wood River
Burwell Wrestling Invitational
Round 3
120
01/05
W
F 2-2 0:59
G. Herrington
North Central
Burwell Wrestling Invitational
Round 2
120
12/29
L
F 4-0 2:06
L. Zimmerman
Wilber-Clatonia
2023 Newman Grove Holiday Invitational
Final Round
126
12/29
W
DEC 11-6
G. Mauch
Boone Central
2023 Newman Grove Holiday Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
126
12/29
L
F 8-4 1:53
R. Jr.
Battle Creek
2023 Newman Grove Holiday Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
12/29
W
TF 18-2 4:35
B. Dappah
Omaha Concordia
2023 Newman Grove Holiday Invitational
Quarterfinals
126
12/29
W
F 13-3 3:28
A. Schulz
Newman Grove
2023 Newman Grove Holiday Invitational
Round 1
126
12/16
L
F 4-0 2:36
T. Svatora
Schuyler
Wisner-Pilger Invitational
Round 5
126
12/16
W
DEC 6-0
A. Ashburn
Omaha Westview
Wisner-Pilger Invitational
Round 4
126
12/16
W
F 16-3 3:15
L. Newton
Wakefield
Wisner-Pilger Invitational
Round 3
126
12/16
W
F 16-3 1:50
L. Bonneau
Bancroft-Rosalie
Wisner-Pilger Invitational
Round 2
126
12/16
W
F 16-4 2:32
C. Bohac
East Butler
Wisner-Pilger Invitational
Round 1
126
12/02
W
F 8-0 2:27
K. Pedraza
Madison
Howells-Dodge Invite 2023
Round 6.5
126
12/02
W
MD 10-0
S. Chase
Wakefield
Howells-Dodge Invite 2023
Round 4.5
126
12/02
W
F 6-2 1:16
T. Pinkelman
Hartington Cedar Catholic
Howells-Dodge Invite 2023
Round 3.5
126
12/02
W
F 6-2 1:54
C. Mendoza
Summerland
Howells-Dodge Invite 2023
Round 2.5
126
12/02
W
F 13-3 1:29
B. Andersen
Lyons-Decatur Northeast
Howells-Dodge Invite 2023
Round 1
126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/17
L
TF 17-1 4:58
K. Busch
MWC
Mayhem at Midland
Round 3 (4 Man)
125-133 A
06/17
W
F 2-2 0:03
S. Pruss
Shamrock Wrestling Club
Mayhem at Midland
Round 2 (4 Man)
125-133 A
06/16
L
F 2-0 0:40
Q. Johnson
Fremont High
Mayhem at Midland
Round 1 (4 Man)
125-133 A
03/19
L
F 6-0 2:12
B. Kreikemeier
Bennington Wrestling Club
NEUSA State High School Boys/Girls
Round 3
123
03/19
L
MD 13-2
S. Sauceda
Shelton
NEUSA State High School Boys/Girls
Round 2
123
02/25
W
F 2-0 1:42
T. Schrader
Maxwell
2023 North Bend Mat Cat Tournament
Round 5
121-126
02/25
L
F 2-0 0:56
T. Thompson
Norfolk Wrestling Club
2023 North Bend Mat Cat Tournament
Round 1
121-126
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
Replay
F 2-0 0:20
A. Piel
Red Cloud/Blue Hill
2022 NSAA State Championships
Fri Ses 3&4 Round 1 (16 Man)
C113
02/17
L
Replay
F 9-0 2:28
A. Wintz
Battle Creek
2022 NSAA State Championships
Thu Ses 1&2 Round 1 (16 Man)
C113
02/12
L
F 4-2 4:24
C. Rea
---
NSAA Class C District 2
Placements
113
02/12
W
F 7-2 4:43
C. Burbach
Malcolm
NSAA Class C District 2
Consi Semis
113
02/12
L
F 2-0 0:19
D. Garfield
Central City
NSAA Class C District 2
Semis and WB3
113
02/11
W
F 9-7 SV
K. Zulkoski
Falls City
NSAA Class C District 2
Quarters and WB1
113
01/29
W
DEC 8-5
M. Ferris
---
EAST HUSKER CONFERENCE WRESTLING TOUR
Round 6
113
01/29
W
F 6-4 4:52
I. Koliha
Howells-Dodge
EAST HUSKER CONFERENCE WRESTLING TOUR
Round 4
113
01/29
L
F 10-2 3:41
E. Pena
West Point-Beemer
EAST HUSKER CONFERENCE WRESTLING TOUR
Round 1
113
01/23
W
DEC 8-7
W. Warneke
Elkhorn Valley
Neligh-Oakdale Invite
3rd/4th
113
01/22
W
F 13-3 4:45
J. Cozad
North Central
Neligh-Oakdale Invite
consi semi
113
01/22
L
F 7-0 3:21
T. Krueger
North Central
Neligh-Oakdale Invite
rd 4
113
01/15
W
F 2-2 2:19
I. Shields
Amherst
2022 Cross County Bob Orsborn Classic
Finals
113
01/15
W
DEC 4-2
Z. Burkey
---
2022 Cross County Bob Orsborn Classic
Round 5
113
01/15
L
F 2-0 1:22
R. Jarosik
South Central Unified
2022 Cross County Bob Orsborn Classic
Round 4
113
01/15
L
F 12-0 2:02
K. Busch
David City
2022 Cross County Bob Orsborn Classic
Round 3
113
01/08
L
F 0-0 1:50
C. Padrnos
Sumner-Eddyville-Miller
Amherst Invite 2022
Round 6
113
01/08
W
DEC 11-6
A. Shutts
Hi-Line
Amherst Invite 2022
Round 5
113
01/08
W
MD 15-3
O. Hartman
Ansley Litchfield
Amherst Invite 2022
Round 4
113
01/08
W
F 2-0 3:35
Z. Burkey
Doniphan Trumbull
Amherst Invite 2022
Round 3
113
01/08
L
F 2-0 0:44
C. Padrnos
Sumner-Eddyville-Miller
Amherst Invite 2022
Round 2
113
01/07
L
F 3-9 2:45
O. Hartman
Ansley/Litchfield
Burwell Wrestling Invite
Round 4
113
01/07
W
F 10-6 2:09
J. Cozad
North Central
Burwell Wrestling Invite
Round 3
113
01/07
L
F 2-0 1:21
K. Thompson
Hershey
Burwell Wrestling Invite
Round 2
113
01/07
W
DEC 6-2
B. Olson
West Holt
Burwell Wrestling Invite
Round 1
113
12/18
L
FOR 0-0
B. Jurgensen
Clarkson-Leigh
Wisner-Pilger Green Machine Tournament
Round 4
120
12/18
W
DEC 7-5
H. Foote
Wayne
Wisner-Pilger Green Machine Tournament
Round 3
120
12/18
L
F 2-0 1:10
C. Whitesel
Neligh-Oakdale
Wisner-Pilger Green Machine Tournament
Round 2
120
12/18
L
F 0-2 1:44
O. Johnson
Oakland-Craig
Wisner-Pilger Green Machine Tournament
Round 1
120
12/15
L
F 2-0 1:29
D. Brichacek
Howells-Dodge
Howells-Dodge @ Clarkson/Leigh
Round 1
120
12/15
L
F 2-0 1:20
J. McGee
---
Clarkson/Leigh @ Logan View
Round 1
120
12/04
L
F 11-2 4:23
O. Johnson
Oakland-Craig
Howells-Dodge Invite 2021
Round 5
120
12/04
L
F 7-1 0:54
B. Siebrandt
Wisner-Pilger
Howells-Dodge Invite 2021
Round 4.5
120
12/04
W
NC 0-0
K. Larkin
Millard South JV
Howells-Dodge Invite 2021
Round 6
120
12/04
W
F 2-0 1:29
I. Walsh
Wakefield
Howells-Dodge Invite 2021
Round 3
120
12/04
W
F 6-2 1:29
L. Uecker
Lutheran High Northeast
Howells-Dodge Invite 2021
Round 2
120
12/03
W
DEC 9-2
C. Behmer
---
High Plains Quad
Champ. Round 1
120
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/21
W
FOR 0-0
L. Hobbs
Nebraska City
NEUSA State High School Boys/Girls
Round 5
104
03/21
L
F 8-0 1:21
S. Sauceda
Shelton
NEUSA State High School Boys/Girls
Round 4
104
03/21
L
F 12-1 2:55
B. Rakes
---
NEUSA State High School Boys/Girls
Round 3
104
03/21
W
MD 10-0
T. Hancock
---
NEUSA State High School Boys/Girls
Round 2
104
02/06
L
TF 15-0 3:46
T. Olson
Anselmo-Merna
NSAA Class D Sub-District 1A
Round 5 (Consi Semis)
106
02/06
W
F 6-0 0:48
M. Regler
Weeping Water
NSAA Class D Sub-District 1A
Round 4 (Semis and WB3)
106
02/06
L
F 14-1 3:08
L. Sturek
Pender
NSAA Class D Sub-District 1A
Round 2 (Quarters and WB1)
106
01/30
L
F 7-4 4:15
C. Estrada
---
EAST HUSKER CONFERENCE WRESTLING TOUR
Round 6
113
01/30
W
F 10-1 4:01
K. Pena
---
EAST HUSKER CONFERENCE WRESTLING TOUR
Round 5
113
01/30
L
F 14-2 2:00
B. Loftis
---
EAST HUSKER CONFERENCE WRESTLING TOUR
Round 3
113
01/30
L
F 7-0 3:39
M. Ferris
Pender
EAST HUSKER CONFERENCE WRESTLING TOUR
Round 1
113
01/23
L
F 2-0 0:34
C. Booth
Neligh-Oakdale
Neligh-Oakdale Invite
Round 5
113
01/23
L
F 6-1 3:28
Z. McManigal
---
Neligh-Oakdale Invite
Round 2
113
01/16
L
F 8-3 1:12
Z. Bongers
---
2021 Cross County Bob Orsborn Classic
Round 4
113
01/16
L
F 7-0 2:46
G. Didier
St Paul
2021 Cross County Bob Orsborn Classic
Round 2
113
01/12
L
TF 21-6 4:26
T. Brown
Blair
O-C JV Invitational 2021
Medal Round
106
01/11
W
DEC 6-4 SV
A. Frank
---
O-C JV Invitational 2021
Round 4
106
01/11
W
F 14-2 4:41
I. Rivas
West Point-Beemer
O-C JV Invitational 2021
Round 2
106
01/11
W
DEC 4-3
A. McDuffee
Arlington
O-C JV Invitational 2021
Round 1 (16 Man)
106
01/09
L
F 10-2 2:20
J. Smutz
---
Wisner-Pilger Invitational
Placement matches; Round 6
113
01/09
W
F 2-0 2:26
C. Linnaus
Stanton
Wisner-Pilger Invitational
Cons Semi; Round 5
113
01/09
L
F 4-1 0:49
L. Bohac
East Butler
Wisner-Pilger Invitational
Semi-Finals; Round 4
113
01/08
L
MD 15-1
G. Didier
St. Paul
Burwell Dual Tournament 20211/8/21
Round 2 (10 Team)
113
01/08
L
F 5-0 1:45
H. Barger
Crofton-Bloomfield
Burwell Dual Tournament 20211/8/21
Round 3 (10 Team)
113
01/05
L
MD 12-0
D. Bearinger
---
Wisner-Pilger Holiday JV Invite
Round 5
106
01/05
W
MD 14-2
T. Lampman
Wisner-Pilger
Wisner-Pilger Holiday JV Invite
Round 4
106
01/05
L
DEC 2-0
A. Frank
---
Wisner-Pilger Holiday JV Invite
Round 3
106
01/04
L
F 4-2 1:33
J. Jacinto
Schuyler
Wisner-Pilger Holiday JV Invite
Round 2
106
01/04
L
F 2-0 1:26
G. Finke
Battle Creek
Wisner-Pilger Holiday JV Invite
Round 1
106
01/02
L
F 7-0 3:10
D. Conway
North Bend Central
SRC Invite
Placement
113
01/02
L
DEC 12-6
M. Ferris
Pender
SRC Invite
Round 4
113
01/02
W
MD 12-0
C. Linnaus
Stanton
SRC Invite
Round 2
113
12/19
L
F 7-1 3:35
B. Jurgensen
Clarkson/Leigh
Blue Machine Tournament
Round 4 (5 man)
106
12/19
L
F 4-0 0:26
I. Perez
Schuyler
Blue Machine Tournament
Round 3 (5 man)
106
12/19
L
TF 20-4 5:11
B. Loftis
---
Blue Machine Tournament
Round 2 (5 man)
106
12/16
L
TF 21-4 2:38
J. McGee
Logan View
Clarkson-Leigh Quad
Champ. Round 1
113
12/14
W
F 4-0 3:19
T. Lampman
Wisner-Pilger
Blue Machine Tournament
Round 1 (5 man)
106
12/05
L
F 4-0 2:23
T. Lampman
Wisner-Pilger
Howells-Dodge Invite 2020
Round 6
106
12/05
W
F 3-2 2:32
S. Chase
Wakefield
Howells-Dodge Invite 2020
Round 5
106
12/05
L
F 2-0 1:55
G. Sprakel
Ponca
Howells-Dodge Invite 2020
Round 4
106
12/05
L
F 9-1 3:26
K. Carl
Hartington Cedar Catholic
Howells-Dodge Invite 2020
Round 3
106
12/05
L
DEC 9-5
T. Lampman
Wisner-Pilger
Howells-Dodge Invite 2020
Round 2
106
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020