Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
colton placek
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2021-2022
2020-2021
Team Name
Tri County JV
Tri County
Tri-County
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
DEC 7-5
E. Ehlers
Raymond Central
NSAA Class C District 1
Semis and WB3
120
02/12
W
TF 18-2 3:20
C. Rughe
Superior
NSAA Class C District 1
2nd Wrestleback (16 Man)
120
02/11
L
F 17-5 4:39
T. Meyer
---
NSAA Class C District 1
Quarters and WB1
120
02/04
L
DEC 5-3
J. Duba
Friend
2022 ECNC Invitational
Round 4
120
02/04
L
F 2-0 1:30
G. Bragg
Louisville
2022 ECNC Invitational
Round 2
120
01/22
L
MD 16-7
J. Duba
Friend
Thayer Central Invite 2022
Round 5
120
01/22
W
F 7-0 1:42
W. Havelka
Freeman
Thayer Central Invite 2022
Round 4
120
01/22
W
F 2-0 1:00
D. Baumbach
Superior
Thayer Central Invite 2022
Round 3 10 man
120
01/21
W
F 2-0 1:09
A. Keltner
Wilber-Clatonia
Thayer Central Invite 2022
Round 3
120
01/21
L
F 6-4 3:14
I. Piel
Red Cloud/Blue Hill
Thayer Central Invite 2022
Round 2
120
01/07
W
MD 13-4
J. Armstrong
Auburn
Tri County Duals
Round 4 (10 Team)
120
01/07
L
F 2-0 1:25
A. Berney
Centura
Tri County Duals
Round 5 (10 Team)
120
01/07
L
DEC 7-2
E. Pilakowski
Lakeview
Tri County Duals
Round 9 (10 Team)
120
01/07
L
F 12-0 3:28
T. Meyer
---
Tri County Duals
Round 3 (10 Team)
120
01/07
L
F 2-0 0:48
G. Shoush
---
Tri County Duals
Round 7 (10 Team)
120
01/07
L
F 2-0 1:01
A. Polansky
Republic County
Tri County Duals
Round 8 (10 Team)
120
12/11
L
F 2-0 0:42
E. Norton
North Bend Central
2021 NBC Wrestling Invite
Round 4
120
12/11
L
F 2-0 1:36
Z. Kavan
Aquinas Catholic
2021 NBC Wrestling Invite
Round 2
120
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/06
L
MD 14-6
J. Luna
Boone Central
NSAA Class C Sub-District 1A
Round 3 (Consi Semis)
106
02/06
L
DEC 10-7
K. Schindler
---
NSAA Class C Sub-District 1A
Round 1 (Quarters)
106
01/30
L
F 2-0 0:57
C. Colson
Grand Island JV
Doniphan-Trumbull Invite
Round 6
106
01/30
W
F 6-2 3:01
T. Shoup
Cross County/Osceola
Doniphan-Trumbull Invite
Round 4
106
01/30
W
F 2-0 0:30
M. Ruskamp
Lincoln Southeast JV
Doniphan-Trumbull Invite
Round 2
106
01/29
L
DEC 8-2
T. Olson
Anselmo-Merna
Central Valley Invitational
Round 5
106
01/29
W
F 6-2 1:23
D. Bearinger
Summerland
Central Valley Invitational
Round 4
106
01/29
L
F 2-0 0:35
C. Whitesel
Neligh/Oakdale
Central Valley Invitational
Round 2
106
01/29
W
F 5-0 2:54
C. Strecker
Fullerton
Central Valley Invitational
Round 1
106
01/22
W
F 10-2 3:58
W. Havelka
Freeman
Thayer Central Invite 2021
Round 3
106
01/22
L
F 2-0 1:33
P. Hernandez
---
Thayer Central Invite 2021
Round 2
106
01/22
L
F 2-0
T. Wells
Thayer Central
Thayer Central Invite 2021
Round 1
106
01/19
L
TF 18-1 1:33
B. Christo
---
Syracuse Pin Tournament
Finals
113
01/18
L
F 10-0 2:26
C. Caudill
Syracuse
Syracuse Pin Tournament
Round 3
113
01/18
L
F 15-4 5:45
P. Littlefield
Columbus Scotus
Syracuse Pin Tournament
Round 2
113
01/16
W
F 2-0 0:57
K. Pena
---
Malcolm Round Robin Tournament
Round 5
113
01/16
W
F 2-0 1:17
A. Haidul
Fairbury
Malcolm Round Robin Tournament
Round 3
113
01/16
W
DEC 9-3
E. Gloe
Conestoga
Malcolm Round Robin Tournament
Round 2
113
01/08
L
F 10-0 2:30
A. Polansky
---
Tri County Duals
Round 3 (8 Team)
113
01/08
W
F 4-10 3:50
W. Bonsack
Centura
Tri County Duals
Round 2 (8 Team)
113
01/08
W
F 7-0 1:52
R. Wilson
Weeping Water
Tri County Duals
Round 1 (8 Team)
113
01/08
L
F 7-1 1:13
A. Trowbridge
Fillmore Central
Tri County Duals
Cross Bracket (8 Team)
113
12/19
L
F 4-0 3:46
N. Hanson
Norris
Auburn Wrestling Dual Tournament
---
113
12/12
L
F 2-0 0:43
B. Kolc
Yutan
Bob Oliver Pin Invitational
Round 4
113 lbs.
12/12
W
DEC 3-2
B. Miller
---
Bob Oliver Pin Invitational
Round 2
113 lbs.
12/05
L
F 0-4 1:09
A. Trowbridge
Fillmore Central
Bob Arehart Wrestling Invitational
ROUND 3
113
12/05
L
F 2-0 0:55
B. Kolc
Yutan
Bob Arehart Wrestling Invitational
ROUND 1
113
12/03
L
F 5-0 1:27
P. Hernandez
Wilber-Clatonia
Freeman Duals
Round 2 (6 Team)
113
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023